پرستاری از بیماران افسرده
1400-07-24
آزمایش در منزل
آزمایش در منزل
1400-08-17
فیزیوتراپی در منزل

در حقیقت فیزیوتراپی یکی از حقایق اصلی توانبخشی به شمار می آید که زیر مجموعه ی از توانبخشی و rehabilitation است.
اهداف مهم از معالجه فیزیوتراپی زیاد کردن دامنه حرکات، کارکرد بهتر اندام های بدن، انعطاف عضلات، زیاد کردن قدرت عضلات، بهبود زندگی شخص، تحمل عضلات، بهبود موقعیت راه رفتن و در انتها می توان به بهبود راندمان کلی شخص متذکر شد.

هر چیزی که مرتبط به حرکت و یا جنبش انسان ها میشود، فیزیوتراپی در آن دخیل است. فیزیوتراپیست با بهره مندی از دانش فیزیولوژی، آناتومی، دانش آگاهی از اختلالات و پیامدهای حرکتی حاصل از آن جهت بیماران مناسب ترین طرح درمانی را طراحی و ارائه می دهند که عبارتند از:
1) درمان های دستی 2) تمرین درمانی به منظور پیشرفت موقعیت حرکتی بیماران 3) بکارگیری از دستگاه های الکتروتراپی و ابزارهای ویژه

فیزیوتراپیست
فیزیوتراپیست شخصی است که با مسلط بودن بر علوم موجود در فیزیولوژی، آناتومی، آگاهی از تمامی بیماریها و حرکت شناسی(کینزیولوژی) می تواند همچون یک شخص متخصص در به حرکت در آوردن اندام های بدن مناسب ترین طرح معالجه را جهت بیماران آسیب دیده طراحی کند تا از این طریق شخص به اهدافی من جمله:
قدرت و تحمل عضلانی بیشتر، کارکرد بهتر، انجام بهتر و مناسب تر فعالیت ها و انعطاف پذیری بدن نزدیک تر و یا بطور کلی درمان کند.

درمان انواع بیماری ها با فیزیوتراپی
با توجه به عنوان مقاله فوق علم فیزیوتراپی در معالجه اختلالاتی نظیر:

اصلی ترین گروهی که فیزیوتراپی در آن بسیار حائز اهمیت است، بیماران ارتوپدی و همچنین کلیه بیمارانی که با اختلالات عضلانی اسکلتی و ستون فقرات همراه هستند کاربردی و مفید است.

بیماران نورولوژیک

اختلالات مرتبط به سیستم عصبی و عارضه ی که در حیطه نورولوژیک است و حرکت اشخاص را تحت شعاع قرار میدهد همچون ضایعات نخاعی، پارکینسون، ضربه مغزی، ام اس و سکته مغزی را شامل میشود.

بیماران پوستی و روماتیسمی

از دیگر اختلالاتی که علم فیزیوتراپی میتواند در آن بسیار تاثیرگذار باشد مشکلات پوستی و روماتیسم است. مشکلات روماتیسمی در حقیقت گروهی از اختلالات خود ایمنی هستند که تاثیر آن بیشتر بر روی مفاصل بدن است،

البته بر روی سایر بخش های موجود در بدن نیز تاثیر می گذارد اما اصلی ترین مکان مفاصل هستند که اثر مستقیم بر روی حرکات بدن ایجاد می کنند.

برخی از مشکلات پوستی نیز از طریق فیزیوتراپی محدود می شوند مانند اسکلرودرمی که میتواند بسیار مفید و تاثیرگذار باشد.

مشکلات کف لگن

علم فیزیوتراپی در بیماریهای مرتبط به کف لگن مانند مشکلات آقایان، مشکلات زنان، اختلالات جنسی، اختلالات مدفوع و بی اختیاری ادرار و همچنین سایر بیماریهای که مربوط به اندام های تناسلی و یا کف لگن است کمک بسیاری میکند.
بیماران نیازمند به بستری در منزل

از دیگر مواردی که از طریق علم فیزیوتراپی امکانپذیر است را میتوان به بعد از جراحی و یا بارداری در بیماران متذکر شد. بانوانی که زایمان می کنند و یا به هر دلیلی تحت عمل جراحی قرار گرفته اند، قطعاً به فیزیوتراپی در منزل نیاز دارند.

فیزیوتراپی در منزل

در حال حاضر فیزیوتراپی در منزل امری متداول است و اغلب بیماران از این خدمات بهره مند می شوند. زندگی شهرنشینی اضافه بر فواید بسیاری که برای همه ی افراد به دنبال دارد، ممکن است اختلالات بسیاری را هم به همراه داشته باشد.

اتلاف زمان بسیار در مسیر تردد به مراکز متعدد درمانی یکی از مشکلات عمومی به شمار می آید. شاید برای اکثر شما این مسئله اتفاق افتاده باشد که یکی از آشنایانتان و یا خودتان به فیزیوتراپی نیاز داشته باشید.
اما به علت مشغله ی کاری ممکن است زمان بسیاری در طی این پروسه از دست دهید و یا انجام آن را به تعویق بیندازید. چنانچه با شرایط فوق مواجه شده اید، توصیه میشود جهت بهره مندی بهتر و آسان تر از خدمات درمانی از فیزیوتراپی در منزل شمال تهران استفاده کنید.

در برخی موارد بهترین راهکار جهت حفظ سلامتی انجام فیزیوتراپی در منزل است، زیرا بیماران به علت صدمات وارده، قادر به حرکت و یا مراجعه حضوری به مطب پزشک معالج نیستند و برای بهبود پروسه درمانی و پیشرفت کارکرد بهتر حرکات جسمانی به فیزیوتراپیست مجرب در منزل احتیاج دارند.

در چنین شرایطی بهره مندی از مجرب ترین فیزیوتراپیست های حرفه ای و با سابقه در منزل میتواند در بهبود عملکرد اندام های حرکتی بسیار تاثیرگذار باشد.

محیط منزل به انسان احساس راحتی و امنیت بیشتر میدهد و میزان استرس را تا حد بسیار زیادی کاهش میدهد. به همین منظور انجام تمرینات فیزیوتراپی از جمله فعالیت های است که میتواند در محیط امن منزل به آسانی صورت پذیرد.

بیماران در فضای آرام منزل به راحتی قادر به انجام تعداد بیشتری از تمرینات مرتبط هستند که این امر سبب تسریع پروسه بهبودی شان میشود.

بطور کلی بایستی متذکر شد که تمامی مشکلات و صدماتی که متخصصین به شکل منظم در مراکز درمانی جهت رسیدگی بیشتر بر روی بیماران انجام میدهند را شما میتوانید به راحتی در منزل از آن استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *